نتایج جستجو برای عبارت :

ارزیابی املا

اختلال دیکته نویسی و راهکارهای درمانی آناصطلاح دیس گرافی نیز برای کودکانی اطلاق می شود که علی رغم هوش طبیعی، بسیار بد می نویسند. برخی معتقدند که بدنویسی این کودکان معمولا به دلیل عدم هماهنگی حرکتی آنان است اما به هر حال نوشتن باید به عنوان یک عمل پیچیده که شامل رشد ذهنی، مهارتهای حرکتی و بینایی است، در نظر گرفته شود. نوشتن شامل یک عمل پیچیده است که شامل رشد ذهنی، مهارتهای حرکتی و بینایی می شود با توجه به اینکه معمولا بیان محاوره ای کلمات و
سلام خدمت دوستان عزیز 
من داوطلب نظام قدیم هستم و راهنمایی میخوام درباره چگونگی خوندن املا در ادبیات، فقط همین رو لنگ میزنم، کجا های ادبیات رو باید بخونم، اصلا نمیدونم املا رو چطوری کار کنم، راستش تو بین اطرافیان من کسی نیست منو راهنمایی کنه، این شد که اومدم اینجا مطرح کنم، امیدوارم شما دوستان تجربیات خودتون رو در نحوه خوندن املا بهم بگین.
بعد مگه از کتاب زبان فارسی هم سوال میدن برای املا؟ اگه اینجوری باشه اون رو چطوری کار کنم؟
بیشتر بخوا
یکی از تدابیری که اینجانب جهت ارتقای "مهارت املا نویسی واژگان فارسی" دانش آموزان مقطع ابتدایی به کار بستم و بسیار مفید و موثر واقع شد و تا حد زیادی "مهارت املا نویسی واژگان فارسی" را در دانش آموزانم ارتقا داد، ""بازی واژگان"" است.
بسیاری از دانش آموزان مقطع تحصیلی ابتدایی به خاطر عدم آشنایی با طریقه صحیح نوشتن واژگان فارسی، در درس "املا" ضعیف هستند و املا کلمات را اشتباه می نویسند.
راهکاری که به ذهن اینجانب رسید تا دانش آموزان این نقیصه ی آموزش
قرار هیئت هفتگی ما بود و نشسته بودیم تا سخنران محترم تشریف بیاورد. چند دقیقه بعدش آمد و یک راست روی منبر نشست. سلام و خوش و بشش را همان بالای منبر با ما کرد. بعد از بسم الله و صلوات بر محمد و آل محمد سخنرنی را شروع کرد. گفت: امشب می خواهم برایتان املا بگویم! اشکالی ندارد؟! 
خواسته عجیبی بود! راستش این مدلی اش را تا حالا ندیده بودیم! گفتیم: باشد.. اشکالی ندارد. کمی هم خوشحال شدیم چون املای در هیئت و وسط منبر بهترین فرصت برای مسخره بازی بود. 
هنوز شرو
کلاس مجازی سه شنبه 19 فروردین 
تدریس ها : 
زنگ اول قرآن :درس قرآن صفحه ی 79 و 80
زنگ دوم املا : تمرین املا و نگارش
زنگ سوم ریاضی :تدریس صفحه ی 104 ریاضی

تکلیف ها :
قرآن : روخوانی آیات 12 تا 21 سوره ی مجادله و ارسال صوت
املا : رونویسی از متن املا و نمونه سوالات و پاسخ دادن به آن ها در دفتر مشق و ارسال تصویر 
ریاضی : حل تمرین صفحه ی 105 ریاضی ، با مداد ، در کتاب و ارسال تصویر 

قرار هیئت هفتگی ما بود و نشسته بودیم تا سخنران محترم تشریف بیاورد. چند دقیقه بعدش آمد و یک راست روی منبر نشست. سلام و خوش و بشش را همان بالای منبر با ما کرد. بعد از بسم الله و صلوات بر محمد و آل محمد سخنرنی را شروع کرد. گفت: امشب می خواهم برایتان املا بگویم! اشکالی ندارد؟! 
خواسته عجیبی بود! راستش این مدلی اش را تا حالا ندیده بودیم! گفتیم: باشد.. اشکالی ندارد. کمی هم خوشحال شدیم چون املای در هیئت و وسط منبر بهترین فرصت برای مسخره بازی بود. 
هنوز
املای مشورتی : در مواقعی که شاگردی ضعیف است و در املا پیشرفت چندانی ندارد ، می‌توان در هنگام دیکته ، دانش‌آموز ضعیف را کنار دانش‌آموز قوی نشاند تا بعضی از لغات را که برایش مشکل است ، با مشورت بنویسد. در نتیجه دانش‌آموز ضعیف ، هم آن لغت را به خوبی به ذهن می‌سپارد و هم با افت نمره به طور مکرر مواجه نمی‌شود. البته این روش نباید به طور مکرر یا همیشگی باشد.✏️املای ویرایشی : در هنگام تصحیح کردن املا ، معلم ، صحیح لغات را نمی‌نویسد تا دانش‌آموزا
شیوه نوین آموزش املا و تأثیر آن در یادگیری
نام فایل : شیوه نوین آموزش املا و تأثیر آن در یادگیری فرمت : .doc تعداد صفحه/اسلاید : 20 حجم : 21 مگابایت فهرست مطالبعنوان صفحه فصل اول 1 . مقدمه 2 . بیان مسأله 3 . اهداف تحقیق 4 . بیان فرضیه ها و سئوالات پژوهشی 5 . تعاریف اصطلاحی متغیرها 6 . تعاریف عملیاتی متغیرها فصل دوم 1 . مرور مطالعاتی ( ...
دریافت فایل
املا واژه ای است عربی و معنای آن نوشتن مطلبی است که دیگری بگوید یـا بخـوانـد . درس املا در بـرنـامـه آمـوزشـی دوره ابتدایی اهداف زیر را در بر می گیرد.1- آموزش صورت صحیح نوشتاری کلمه ها و جمله های زبان فارسی2- تشخیص اشکالات املایی دانش آموزان و رفع آنها 3- تمرین آموخته های نوشتاری دانش آموزان در رونویسی.بدیهی است با نوشتاری که با غلط های املایی همراه باشد ارتباط زبانی بین افراد جامعه بخوبی برقرار نمی شود . بنابراین , لزوم توجه به این درس کاملاً
1- روش آزمون – مطالعه – آزمون
در این روش تقویت املا دانش آموزان در ابتدا یک متن را به عنوان دیکته برای دانش آموزان می خوانیم و بعد از تصحیح آن را به دانش آموزان باز می گردانیم سپس دانش آموزان تا جلسه بعدی املا صحیح کلمات غلط موجود در املا خود را تمرین می کنند. در جلسه بعد از آن متن دوباره دیکته گفته می شود که معمولا بدون غلط و یا با غلط های محدودی همراه است.
البته باید توجه داشت که متن دوم را با کمک کلماتی از متن اول که از ارزش املایی بر خوردارن
قبلا هم گفته بودم که درست‌نویسی در دو عرصه‌ی املا و انشا، جامه‌ی معنا را به تن می‌کند. به نظر می‌رسد که گفتگو‌هایی که در باب املا داشتیم، کافی باشد، البته فعلا. و در ادامه راه در زمینه املا بیشتر می‌آموزیم، ولی مهم‌ترین نکته در املا، چنانچه مهم‌ترین در نویسندگی نیز هست، تمرین و نوشتن است. بنویسید و خوش‌حال باشید که کسی غلط‌های شما را می‌گیرد!
همانگونه که در نویسندگی، درست‌نویسی مقدم بر ساده‌نویسی و زیبا نویسی است و باید ابتدا درست‌
...زاهد بودم ترانه گویم کردی... 
بچه که بودم یکی از چیزهایی که عصبانیم می‌کرد این بود که با من حرف نمی‌زد. نه اینکه من انتظار داشته باشم با من از دِه و درخت‌ها حرف بزند. حتی جواب سوالهایم را هم درست نمی‌داد. بعضی اوقات مجبور میشدم یک سوال را چندبار ازش بپرسم تا جوابم را بدهد. از این کارش متنفر بودم. بعد از ۲۰ سال بلاخره به این نتیجه رسیده‌ام که کم‌حرف است. میتواند با آشناها حفظ ظاهر کند و پرحرفی کند، اما ذاتا کم‌حرف است. بلاخره با این نتیجه کمی

املا و spelling  کلمات در آزمون آیلتس یکی از نگرانی های بزرگ داوطلبین در آزمون  آیلتس است .مقدار زیادی از نمره رایتینگ توسط املا و  spelling  کلمات مشخص میشود. برای دلیل اشتباهات املایی میتواند نمره ی رایتینگ و لیسنینگ آیلتس شما را پایین آورد.ما در این مقاله فهرست جامعی از اشتباهات متداول املا (spelling) در رایتینگ و لیسنینگ آیلتس را برای شما جمع آوری کردیم.
1-حروف بیصدای تکی و دوتایی (single and double consonants)
2-آواهای ضعیف صدادار (weak vowel sounds)
3-تغییرات املا هنگا
درست‌نویسی در دو زمینه معنا پیدا می‌کند: املا و انشا
املا: انتخاب درست حروف کلمات، با توجه به معنای مقصود
         نکته : مسئله "قطع و وصل" یا "فاصله و نیم‌فاصله" و موارد دیگر ویرایشی و تایپی، جزء مباحث درست‌نویسی املایی محسوب نمی‌شوند.
 این موارد به سلیقه و شیوه رسمی نویسندگان مربوط می‌شود، آن‌ هم در دوران‌های مختلف، متفاوت می‌شود. بنابراین مثل ترکیب ایخدا از لحاظ املایی کاملا صحیح است، اگرچه از نظر ویرایشی غلط است. ویا اینکه کلمه‌ی
درس هفتم و هشتم فارسی خوانده شود و کلمات دارای حروف ((س)) و ((ش)) را پیدا کرده و بنویسند.
جدول ارزش مکانی در دفتر ریاضی کشیده شود و اعداد ۳۴۵ - ۱۴۶- ۴۵۲- ۲۴۲ -۱۳۲ - ۱۴۲- ۲۳۵- ۵۴۶- ۳۶۵ - ۳۰۲ را داخل جدول قرار داده و اعداد را در خارج جدول به عدد و به حروف بنویسند.
یک صفحه املا از درس های هفت و هشت نوشته شود.
برای آزمون قراٸت قرآن ، روز شنبه آماده باشند.                    با تشکر
خط غلط، معنی غلط، انشا غلط، املا غلط...
#اسیر_شهرستانی
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال
کابل فیبر نوری از رشته شیشه ای یا پلاستیکی استاندارد برای انتقال سیگنال داده به وسیله نور استفاده می کند . بدین ترتیب که داده ها در غالب پالس های نوری منتقل میگردد. برخلاف انواع کابل های مسی کابل فیبر نوری ماهیت الکتریکی ندارد . البته تار پلاستیکی همانند تار شیشه ای نمی تواند داده را منتقل کند و پهنای باند پایینتری دارد ضمنا کابل فیبر نوری با تار پلاستیکی درجه بندی شده حضور گسترده ای در بازار ندارد و به نظر میرسد که بزودی از رده خارج شود .نو
نام درس
فعالیت های انجام شده (تدریس) 
فعالیت های خواسته شده (تکلیف) 

اجتمایی
درس 8 تدریس شد
هفته بعد یک شنبه از درس 5+6+7+8 امتحان یا پرسش

زیست شناسی 
ادامه تدریس درس 12+پرسش
_

ادبیات
امتحان املا +خواندن شعر
برای سه شنبه انشا نوشته شود+نقد و خلاصه در مورد یک فیلم یا داستان

زبان
تدریس درس Lesson 3
_

نام درس

اجتمایی
درس 8 تدریس شد
هفته بعد یک شنبه از درس 5+6+7+8 امتحان یا پرسش

زیست شناسی 
ادامه تدریس درس 12+پرسش
_

ادبیات
امتحان املا +خواندن شعر
برای سه شنبه انشا نوشته شود+نقد و خلاصه در مورد یک فیلم یا داستان

زبان
تدریس درس Lesson 3
_

ارزیابی املاهای ابتکاری بچه ها (کارتهای ۱ تا ۱۳)
به پروفایل والدین ارسال شد.
در ارزیابی از ۳ ملاک استفاده شده است.
کیفی
کمی
تشویقی

منظور از ملاک کمی ، تعداد املاهای ارسالی بود ....
منظور از کیفی ، برداشت کلی از یادگیری ......
و ملاک تشویقی همان اجرای نحوه ی پیشنهادی یادگیری املا بود .
بچه ها می توانند هم خودشان و هم جایگاه کلاسی خود را بررسی و ارزیابی کنند.

والدین عزیز می توانند
مسایل و مشکلات آموزشی و روانشناختی
بچه ها را
روزانه از ساعت 1
کابل فیبر نوری از رشته شیشه ای یا پلاستیکی استاندارد برای انتقال سیگنال داده به وسیله نور استفاده می کند . بدین ترتیب که داده ها در غالب پالس های نوری منتقل میگردد. برخلاف انواع کابل های مسی کابل فیبر نوری ماهیت الکتریکی ندارد . البته تار پلاستیکی همانند تار شیشه ای نمی تواند داده را منتقل کند و پهنای باند پایینتری دارد ضمنا کابل فیبر نوری با تار پلاستیکی درجه بندی شده حضور گسترده ای در بازار ندارد و به نظر میرسد که بزودی از رده خارج شود .نو
میخواستم بیشتر در مورد خودم بدونم و بنویسم...
شاید که نه,ولی من از اون دسته ادمهایی ام که زیاد از خودم حرف نمیزنم... از خودم...از دغدغه هام...از ارزش هام...سکوتی توی زندگیم دارم که باعث میشه کلی حرف تو وجودم تلنبار بشه و بخوام یه جایی با یه سری دوست به اشتراک بذارم.
فقط اینم دوست دارم بدونین که من اول دبستان که بودم,معلمم ام اس گرفت و ما بیشتر وقتها کلاس نداشتیم.برای همین سخت ترین درس دوران تحصیل من املا بود.هنوز برای انتخاب این ز یا ظ یا ض,باید از اط
دخترِ جوانِ مو بوری، پذیرفت به من در خانه درسِ خصوصی بدهد، بی آنکه مدیره اش بویی ببرند. او گاهی وقتها از املا گفتن دست می کشید تا با آه های عمیق دلتنگی اش را آرام کند: بهم می گفت که تا سرحدِّ مرگ خسته است، که در تنهاییِ دردناکی زندگی می کند، که برای داشتنِ شوهرْ حاضر به پرداختنِ هر چیزی بوده، هرکی می خواهد باشد ...
وقتی شکایتهاش را به پدربزرگ گزارش می دادم، پدربزرگ ام می زد زیر خنده: او بسیار زشت تر از آن بود که مردی بخواهدش. من، نخندیدم: آیا می شد
نام درس
فعالیت های خواسته شده(تکلیف)

ادبیات
تدریس کتاب تکمیلی تا داستان سیاوش 2
نوشتن 10 بیت شعر وپیدا کردن دستور زبان آن+فردا درس 3 املا

ریاضی
تمام کردن فصل1کتاب تکمیلی+شروع فصل2
پروژه صفحه19 کتاب تکمیلی برای شنبه+کتاب وزارتی صفحه28 و29درکتاب وصفحه 30 در دفتر

قرآن
تکمیل انس با قرآن درس 3
هفته بعد آزمون مفاهیم از درس1و2و3

اجتمایی
تدریس درس7
تکمیل فعالیت‌های کتاب+کار برگ+خلاصه هر درس

قابل توجه والدین محترم 
به منظور سنجش کلی دانش آموزان از دروس داده شده، امتحانی تحت عنوان "امتحان جامع"  در روز چهارشنبه مورخ 1398/09/06 برگذار خواهد شد.  
در این آزمون، پنج سوال از هر درس تدریس شده طی دو ماه گذشته شامل قرآن ، ریاضی، فارسی، املا، علوم، هدیه های آسمانی و اجتماعی طرح شده و مجموعا سی وپنج سوال کوتاه و یا چهارگزینه ای در مدت زمان دو ساعت در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.
این آزمون مقدمه ای برای ترغیب دانش آموزان  به درس خواندن
در طی چند ماه گذشته ، من در زمینه SEO و دینامیک بهینه سازی کلمه کلیدی کار کرده ام ، و اخیراً با سلب مسئولیت در املا طلسم مواجه شدم. اما … با حسن نیت ، باید بگویم که هدف از جنون من است. وقتی در ابتدا نام وب سایت را در مورد آگهی انتخاب …The post تبلیغات در مقابل تبلیغات – آیا مهم است که چگونه تبلیغ را هجی کنید appeared first on باشگاه مشتریان خبری اینفوجاب.
via باشگاه مشتریان خبری اینفوجاب https://ift.tt/3bYSaAn
مشاهده مطلب در کانال
زنگ 
درس

اول 
آزمایشگاه
ساخت توپ          شیطونک

دوم
قرآن
تدریس درس 8 + پرسش از همه ی دانش آموزان  
انس با قرآن های درس 8 نوشته شود + پرسش از قرائت درس 7 و8 

سوم 
ریاضی
بازدید تکالیف تدریس ب.م.م و ک.م.م
 کتاب تکمیلی( صفحه ی 78 کار گروهی + صفحه 81 سوال 1 و 2 و3 ادامه در صفحه ی 82 سوال 4 و 5 و 6 در دفتر نوشته شود  ) + تمرین های کتاب تا جایی که درس داده شده نوشته شود

چهارم 
ادبیات
زنگ 
درس 

اول
ادبیات 
خواندن چند نمونه ار انشا های نوشته شده + امتخان املا

دوم 
اجتماعی 
تدریس درس 15 توسط معلم 

سوم 
زبان 
تدریس درس 5 
سه حرف Dd ,Ll , Rr 20 کلمه نوشته شود  + کتاب کار درس 5 نوشته شود 

چهارم 
زیست 
تدریس کتاب تکمیلی درس 11 

کچھ شینا زبان اور اس کے رسم الخط کے متعلق
(رازول کوہستانی)
پچھلے چند دنوں سے شینا بیاک میں شینا رسم الخط کے حوالہ سے بحث چل رہی ہے اس حوالہ سے شینا زبان کے متعلق کچھ کہنے کی کوشش کی جاتی ہے:
 میری چند شینا کتابیں اور ایک لُغت اضافی حروف میں دو زبر کی علامات کو استعمال کرتے ہوئے 2004 سے پہلے شائع کی گئی تھیں۔ چونکہ کہ اُس وقت گلگت کی شینا زبان کے لکھنے والے زیادہ تر انہی علامات کا استعمال کرتے تھے اور انہی علامات کو اختیار کیا گیا جو کہ کافی مشکل او
کتاب جمع بندی فارسی کنکور از انتشارات مهر و ماه در 6 فصل ادبیات فارسی
را برای کنکور بررسی می کند. این کتاب تمامی مسائل کنکوری ادبیات از جمله:
لغت
املا
دستور
آرایه
قرابت
تاریخ ادبیات

را مورد بررسی قرار می دهد. در این کتاب 31 آزمون وجود دارد. این آزمون
ها در زمینه های موضوعی ، هم سح با کنکور ، و بالاتر از کنکور (برای دانش
آموزان ممتاز) می باشد. همچنین در این کتاب نکات کنکوری فراوانی نیز برای
دانش آموزان وجود دارد.
خرید اینترنتی کتاب جمع بندی فارس
قبلا هم گفته بودم که درست‌نویسی در دو عرصه‌ی املا و انشا، جامه‌ی معنا را به تن می‌کند. مهم‌ترین نکته در املا، چنانچه مهم‌ترین در نویسندگی نیز هست، تمرین و نوشتن است. بنویسید و خوش‌حال باشید که کسی غلط‌های شما را می‌گیرد!
همانگونه که در نویسندگی، درست‌نویسی مقدم بر ساده‌نویسی و زیبا نویسی است و باید ابتدا درست‌نویسی را بیاموزیم، در مقام یادگیری درست‌نویسی هم ابتدا به کلاس املا می‌رویم و سپس نوبت به زنگ انشا می‌رسد.
 دوستانی که کمی
قبلا هم گفته بودم که درست‌نویسی در دو عرصه‌ی املا و انشا، جامه‌ی معنا را به تن می‌کند. مهم‌ترین نکته در املا، چنانچه مهم‌ترین در نویسندگی نیز هست، تمرین و نوشتن است. بنویسید و خوش‌حال باشید که کسی غلط‌های شما را می‌گیرد!
همانگونه که در نویسندگی، درست‌نویسی مقدم بر ساده‌نویسی و زیبا نویسی است و باید ابتدا درست‌نویسی را بیاموزیم، در مقام یادگیری درست‌نویسی هم ابتدا به کلاس املا می‌رویم و سپس نوبت به زنگ انشا می‌رسد.
 دوستانی که کمی
سلام
چه می کنید با کرونا؟ من که با رعایت بهداشت مجبورم خیلی بیرون از خونه باشم دیگه دیگه!
دیگه داره یک ماه میشه تعطیل بودن مدارس به خاطر این ویروس بوووووووووق کرونا !
لابد خیلی ها میگن خوش به حالتون سر کار نمیرین و حقوق می گیرین!!! نمی دونم شاید حق داشته باشن ندونن چقدر کار ما سختتر شده و زحمتمون بیشتر !
راستش من که شب یا صبح زود که همه خوابن و صدایی نیست، بیدارم تا فیلم تدریس از روی لپ تاپ رو ضبط کنم و تو گروه بگذارم برای بچه ها. تا حالا نشانه ها
کلاس اول که بودم یک روز زنگ املا بود فکر میکنم . خانم معلم که داشت یکی یکی تکالیف بچه هارو چک میکرد وقتی به من رسید نوشته بودم سبد نمیتونستم بخونم ولی! 
کمکم کرد هِجی کنم سین ب دال گفت حالا کامل بگو گفتم سیب! زد تو گوشم. بد زد ولی هنوز که هنوزه یادم مونده که اون سبد بود نه سیب 
دست آخر هم یک نمره بیست کاشت وسط کارنامه دانش آموز هفت ساله ی خنگش تا ثابت کند که آن چک برای خودت بود نه من ، نه نمره نه هرچیز دیگری. چقدر خوب نقش مادر بودن رو ایفا میکرد .
1-فناوری اطلاعات /مهارتهای هفتگانه ای سی دی ال: کتاب ها و تست هایی رو که از اینترنت بگیرید و بخونید.
2-ریاضی وامارمقدماتی: کمی کتاب آمار و مدل سازی دبیرستان+ کتاب امار توصیفی پیام نور رو بخونید.
3-زبان وادبیات فارسی: کتاب مدرسان شریف کاردانی به کارشناسی (ادبیات- زبان- اندیشه و معارف اسلامی)= کتابی قطور و 627 صفحه ای هست که از کتابخونه دانشگاه گرفتم و مجموعه ای از دروس عمومی ادبیات از (محمد جراحی)-زبان انگلیسی از (مهرداد جوادزاده)- اندیشه اسلامی (1) و
زنگ
درس

اول
ریاضی
اعلام نمرات مستمر و پایان ترم ، حل نمونه سوال از زوایای مثلث
ساماندهی و تکمیل دفاتر و جزوه ها و کتاب

دوم
سبک زندگی
تدریس بخش3 و شیوه های رفتاری
حل صفحه 63 تا 68

سوم
شیمی
اعلام نمرات 20 کلاس ، توضیح درباره مسابقات ازمایشگاه ، پیشرفت تحصیلی و نحوه تایین نمرات پایانی
حل نمونه سوال برای ازمون پیشرفت تحصیلی

چهارم
فارسی
تدریش درس 8 و توضیح درباره افعال اسنادی ، اعلام نمرات پ
کلاس مجازی سه شنبه 26 فروردین 
تدریس ها : 
زنگ اول هنر : بررسی تکالیف هنر در اپ شاد
زنگ دوم املا : املای تقریری در شاد و نمونه ی متن املای خرداد ماه
زنگ سوم ریاضی :فیلم آموزشی صفحه 112 تا 114 ریاضی

تکلیف ها :
ریاضی : تمرین صفحه ی 114 را درکتاب انجام دهید و تصویر آن را زمانی که اعلام کردم در شاد برایم ارسال کنید . 
چند سا ل پیش دوستم یه دفتر کاهی خوشگل بهم هدیه داد که صفحاتش خط کشی نبود و روی جلدش هم طرح ساده و زیبایی داشت
تصمیم گرفتم چیزایی توی اون بنویسم که هرگز از نوشتن اونا و بعدا اگر احیانا موند بعد از مرگم از افشا شدنش، شرمنده و یا پشیمان نشم.
این شد که دفتر دوسال خالی موند
دیدم اوراق زیبا دارن به بطالت می گذرونن
اومدم و نوشتم
گاهی خوشگل
گاهی خرچنگ قورباغه
گاهی قطرات اشک روش چکید
گاهی چیزایی نوشتم که پشیمان شدم
این دفتر عمرم که الآن اییییینهمه از ا
سلام
چه می کنید با کرونا؟ من که با رعایت بهداشت مجبورم خیلی بیرون از خونه باشم دیگه دیگه!
لابد خیلی ها میگن خوش به حالتون سر کار نمیرین و حقوق می گیرین!!! نمی دونم شاید حق داشته باشن ندونن چقدر کار ما سختتر شده و زحمتمون بیشتر !
راستش من که شب یا صبح زود که همه خوابن و صدایی نیست، بیدارم تا فیلم تدریس از روی لپ تاپ رو ضبط کنم و تو گروه بگذارم برای بچه ها. تا حالا نشانه ها
سلام
سلام
شنبه: متون: مطالعه دروس، ورزش: برای شنبه (1398/9/30) تست زدن 120 طناب در یک دقیقه یا زدن تمام انواع طناب تا حالا یاد داده شده، نگارش: برای شنبه (1398/9/30) آزمون املا از کتاب فارسی (از ستایش تا فصل 2) + آزمون از کتاب ماتیلدا (توصیف عینی و ذهنی). (امروز 1398/9/23)
برای یکشنبه: عربی: حل کاربرگ داده شده + انجام کتاب کار، زبانشناسی: نوشتن جمله ی«من بهترین دانش آموز مدرسه هستم» به خط فونتیک، فناوری: روپوش به همراه داشته باشید + چسباندن علامت های صنعتی در صفحه ی 7 + آزمون ا
استاد ملکیان چند جلسه سخنرانی دارند با عنوان «زندگی فیلسوفانه». ایشان در جلسه سوم توضیح می دهند که یکی از باورهای فیلسوفانه این است که هر سخنی پیش فرضهایی دارد و سخن بدون پیش فرض وجود ندارد.

جالب است که ایشان در درس چهارم توضیح می دهند که زندگی فیلسوفانه با نوعی گشودگی همراه است و بنابراین فیلسوف گرفتار پیش فرض نیست.
این دو سخن با یکدیگر تناقض صریحی دارند. شک نداریم که  ایشان ذهنی دقیق و حافظه ای قوی دارند. اما در این هم شکی نیست که سخنان هر
دانش آموزان پایه  هفتم تکالیف زیر را باید در منزل انجام داده و بعد از تعطیلات آن را به معلمین عزیز ارائه نمایند. لازم به ذکر است که بخشی از نمره مستمر شما شامل انجام این فعالیتها می باشد.

عنوان درس
تکلیف

علوم
از فصل گرما 20سوال به همراه جواب طرح شود/بخش اول زیست، 20سوال همراه با جواب طرح شود

ریاضی
نیمه اول فصل،  10 سوال به همراه جواب نوشته شود

مطالعات اجتماعی
خلاصه دروس 18 و 19 و 20 نوشته شده و مطالعه گردد

دین و زندگی
سوالاتی که در قسمتهای بالا آو
البته امیدوارم که نام خانوادگی ایشون از نظر املا درست باشه.ایشون هم
دانشجوی پزشکی هستن.جلسات منظم دارن و جلسات یک هفته در میونه.در طول هفته
ای که کلاس حضوری ندارین به شما تلفن می زنن.نتایج آزمون هاتون رو می بینن و
بسیار به اونها اهمیت میدن.به نسبت تمام موارد فوق در دسترس محسوب
میشن.امتحان می گیرن و درس می پرسن و به اجرای برنامشون حسابی نظارت دارن!
اطلاعات ما کامل نیست لطفا هر چی راجبه این مشاورها میدونید در قسمت نظرات اضافه کنید

سالها بعد مثل برگ دیکته‌ی ۱۷ ما که از میان دفتر املا با خشم حذف میشد، شاید این روزها هم از تاریخ کشورت گم شود!
شاید با بسته شدن آخرین چشم‌هایی که امروز را به جان چشیده بود، دیگر کسی از آبان غبار آلود تا دی ماه استخوان سوز۹۸ را نشناسد.
شاید کسی یادش نماند که این روزها مادران شما و پدرانتان چطور سینه‌ی خیابان را شکافتند تا امید بکارند، تا خوشبختی بیافرینند و آرامش خلق کنند!
صنم،سمین یا حنیف من، چند روزی از انهدام هواپیمای مسافربری ا-و-ک-ر-ا-ی-
درست‌نویسی در دو زمینه معنا پیدا می‌کند: املا و انشا

نکته : مسئله "قطع و وصل" یا "فاصله و نیم‌فاصله" و موارد دیگر ویرایشی و تایپی، جزء مباحث درست‌نویسی املایی محسوب نمی‌شوند.
 این موارد به سلیقه و شیوه رسمی نویسندگان مربوط می‌شود، آن‌ هم در دوران‌های مختلف، متفاوت می‌شود. بنابراین مثل ترکیب ایخدا از لحاظ املایی کاملا صحیح است، اگرچه از نظر ویرایشی غلط است. ویا اینکه کلمه
درست‌نویسی در دو زمینه معنا پیدا می‌کند: املا و انشا

این موارد به سلیقه و شیوه رسمی نویسندگان مربوط می‌شود، آن‌ هم در دوران‌های مختلف، متفاوت می‌شود. بنابراین مثل ترکیب ایخدا از لحاظ املایی کاملا صحیح است، اگرچه از نظر ویرایشی غلط است. ویا اینکه کلمه
اینکه امروز آخرین روز امتحانات بود به خودیه خود یه اتفاق فراموش نشدنی محسوب میشد ولی...
امروز امتحان شیمی داشتم:) اول جلسه ی امتحان که نشسته بودم سرجام حواسم به توضیحات مراقب نبود و داشتم به پشت سریم با تعجب می گفتم که یوتیوب تو چینم فیلتره(واقعا نمی دونستم:) 
بعدم که امتحان شروع شد یه عالمه خوشحال شدم چون برگه ی چک نویسی که بهمون داده بودن خیلی بزرگ بود. از همون برگه هایی بود که تو ابتدایی برای امتحان املا می خریدیم. خلاصه اینکه خوش خوشک بالای
یه حدیثی هست که درست یادم نیست! میگه که به تعداد انسان های روی کرۀ زمین راه برای رسیدن به خدا هست. حالا هرکسی زندگیش با هرکس دیگه‌ای متفاوته! اگر انسان بتونه فرمولهای مخصوص به زندگی خودشو پیدا کنه و طبق اونا زندگی کنه به خدا میرسه! هر کسی یه شرایطی داره! یکی یتیمه! یکی پدرومادر خوبی داره! یکی بدی داره! یکی پدرومادر خوبی داره اما وضع مالی خوبی نداره! یکی پدرومادر بدی داره اما تو رفاه کاملن! خلاصه از این موارد فرض کنین به تعداد هشتاد میلیارد نفر (
دانلود تکلیف و پیک نوروزی پایه نهم
دانلود تکلیف و پیک نوروزی پایه نهم
پیک و تکلیف  نوروزی پایه هفتم جدید ترین و کاملترین نمونه  می باشد که به دو صورت ورد و پی دی اف خدمتتان تقدیم می گردد.
به همین دلیل تکلیف نوروزی هفتم برای هر چه راحت تر بودن والدین در اختیار آنها قرار داده می شود.
تا بر اساس پاسخ نامه املا و…به فرزندان بگویند و اشتباهات و نکات آموزشی که فرزندان خود در آنها مشکل دارند را حل کنند.
مشخصات پیک و تکلیف نوروزی پایه هفتم
۱- با کیفیت
سلام سلام
خوبین ؟ خوشین ؟
امروز سنجش داشتیم . اولین سنجش عمرم بود . و چند تا مشکل داشتم میخواستم در میون بذارم .
1- اینکه سوالات قرابت در ادبیات خیلی کم شده بود و برام عجیب بود . هفت تا بیشتر نبود . 
2-  برای تحلیل صرفی در عربی چیکار کنم بهتر بشه ؟
3- من هنوز لغت و املا رو نخوندم . خوندم یک قسمت هایی رو ولی کامل نه . داداشم میگه ریسکه ( اگه بخونم ) بعد اگه یک لغت که در سوال باشه یاد نداشته بشم کل تست و اون وقتی که براش گذاشتم به باد میره . 
4- تو زبان افت خیل
دانلود تکلیف و پیک نوروزی پایه هشتم
دانلود تکلیف و پیک نوروزی پایه هشتم
پیک و تکلیف  نوروزی پایه هفتم جدید ترین و کاملترین نمونه  می باشد که به دو صورت ورد و پی دی اف خدمتتان تقدیم می گردد.
به همین دلیل تکلیف نوروزی هفتم برای هر چه راحت تر بودن والدین در اختیار آنها قرار داده می شود.
تا بر اساس پاسخ نامه املا و…به فرزندان بگویند و اشتباهات و نکات آموزشی که فرزندان خود در آنها مشکل دارند را حل کنند.
مشخصات پیک و تکلیف نوروزی پایه هفتم
۱- با کیفی
الامالی
از آثار سید مرتضی عالم شیعی قرن پنجم هجری. وی در این کتاب علاوه بر تفسیر برخی از آیات متشابه و مشکل و تبیین احادیث دشوار، تعدادی از مسائل کلامی چالش برانگیز میان شیعه و دیگر مذاهب را طرح کرده و دیدگاه مذهب عدلیه (شیعه معتزله) را در این مسائل تبیین کرده است. این کتاب از نظر فقه الحدیث ، تفسیر و کلام اثری مورد توجه است.
 شیوه نگارش
شیوه نگارش این کتاب هم بر اساس شیوه امالی نویسی است. نقل شده است که سید مرتضی، این«الغرر و الدرر» را در راه ح
 علی علیه اسلام ای هاررونی محمد دوازده امام عادل دارد که هر که ایشانرا واگذارد ورها  کند  بانها زیانی نرسد. و انها از مخالفت مخالفین وحشت نکنند ودر امردبن از کوههای. پا بر جای روی زمین استوارترندو محل سکونت محمددر بهشت خود اوستهمراهیان او همین دوارده امام عادل باشند   یهودی راست گفتی بخداییکه حز او شایان پرستش نیست من ابنها را در کتب پدرم هارون دیده ام که با دست خود نوشته و عمویم موسی ع املا کرده سپس گفت ان یک مساله ا بگو جانشین محمد چند سال
جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت: 18:14
توسط:شیما
با سلام واحتراماستاد گرامی با تشکر از زحماتتون ،دانش آموزی در سال 96-95دریکی از مدارس کارودانش درپایه دهم ثبت نام کرده ولی درسال 97-96درمدرسه ی کارودانش دیگری ودررشته ی دیگری تکرار پایه کرده است ایا مشکلی پیش نمیاد ،لطفا راهنمایی بفرمایید

با سلام خدمت همکار محترم
اگر این دانش آموز با ثبت نام تغییر رشته و تکرار پایه اینکار را کرده باشد مشکلی پیش نخواهد آمد
--------------------------------------------------------------------------------------
یکی از مهمترین و موثر ترین زمان ها که باید بهش توجه داشته باشید زمان های مرده هستش که اغلب زمان های ساده کوچیک روزانه زندگیتونه! که اکثر بچها ازش غافل هستن.
.
دانش آموزای خوب و موفق به همچین نکات ساده ای هم توجه میکنند و از همین فرصت های کوچیک و ساده هم استفاده میکنند و برای همینه که موفق هستن.
.
زمان های کوچیک و ساده توی زمان روزانه ما چیه؟
•اون زمانی که تا مدرسه میرین
•زمانی که مطب دکتر میرین
•موقعی که تو تاکسی یا خط واحد هستین
•و....
زمان های
دانش آموزان عزیزم ، نگارش درس میوه ی هنر را با دقت و خوش خط در کتاب خود انجام بدهید.
توضیحات تمرینات:
املا و دانش زبانی :
1- از درس میوه ی هنر ، واژه هایی را پیدا کن که نشانه های خواسته شده در آن وجود داشته باشد .
2- واژه های خواسته شده را فقط از شعر میوه ی هنر بیابید و بنویسید . 
3- شبه جمله را علامت بزنید و بنویسید که چه نوع شبه جمله ای است . مثلا صوت است و یا منادا 
4- مخفف ، یعنی خلاصه شده ی کلمه ، برای نوشتن مخفف کلمات می توانی از کتاب سال های گذشته و
سلام بچه ها 
میشه لطفا بهترین منابع کمک آموزشی برای درس های زیست، شیمی، ریاضی، فیزیک، عربی و ادبیات رو بهم معرفی کنید.
من بعد چند سال میخوام کنکور بدم و نمیدونم کدوم کتاب ها الان خوبن، اینم بگم احتمالا از شهریور امسال شروع میکنم و زیست رو هم میخوام کلاس برم چون رشته قبلیم ریاضی بوده.
ممنون میشم منو راهنمایی کنید!
بیشتر بخوانید ...
بعد از چند سال می خوام کنکور بدم، چه منابعی رو بخونم؟
در کنکور میشه دروس عمومی رو صد زد؟
چگونگی خوندن املا در ادبی
فرزندم متن زیر را در دفتر مشق بنویس . و پس از آن سوالات زیر را در دفتر مشق بنویس و به آن ها پاسخ بده و تصویر آن را برای آموزگار ارسال کن .
متن املا 
هیچ عجله نکنید آرام بگیرید و با دوستان گروه ، بر سرِ فهم این واژگان و ارتباط آنها با یکدیگر گفتگو کنید و دریافت خود را بازگو کنید.
هر کلمه یا واژه پاره ای از پیکر من است. هر واژه تلفظ  ، معنی و معمولاً یک شکل نوشتن دارد.
شاید شنیده باشید که هرگاه کسی کار بسیار دشواری را با پیروزی به پایان برساند می گوین
توانایی کنترل بر نفس هنر بزرگیه،هیچ راهیم به جز ریاضت کشیدن نداره..
خشمتو کنترل کنی غمتو،علاقتو، ذهنتو، شهوتتو،خوابتو ،خوراکتو
درواقع مقوله آرامش و غم امور درونی هستن،یعنی آرامش مانا آرامشیه که در درون ساخته باشی..
این آرامش مانع از تحریکات بیرونی میشه.. یعنی حسی درونی که نه از محرک های بیرونی آسیب میبینه و نه سرگرم و خوش
که البته گفتم راهی به جز مخالفت با نفس نداره،
چجوری؟مثلا خوابت میاد خودتو مجبور کنی نصفه شب پاشی نماز شب بخونی..
یه غذای
1. استاد بزرگوار حضرت
آیت الله مددی خوشبختانه سر درس املا نمی‌گویند و طبعاً آن که جویای علم است باید
مدام دوان‌دوان در پی ایشان حرکت کند و اگر نه به اندازۀ خود استاد بلکه تا جایی
که می‌تواند مطالعه و فکر کند شاید پروردگار از آنچه به استاد روزی کرده چیزی در
کاسۀ او هم قرار دهد.
2. در کتاب «مبارزان بی‌سلاح»
داستان یکی از اساتید قدیمی هنرهای رزمی را نقل می‌کند که در سنین پیری شبی که
فردایش با حریفی قرار مبارزه داشت به شاگردانش گفت: فردا خوب دقت
قرار بود یکشنبه‌ی هفته‌ی قبل، با چند روز تاخیر، جشن روز پرستار باشه. مدیران درمانگاه‌ها هر سال این جشن رو برگزار می‌کنن، چون مدیر اعظم خودش پرستاره. (از شما پنهان نباشه، خیلی از این حرکتشون خوشم میاد که جشن اصلی سال رو جشن روز پرستار قرار دادن، نه روز پزشک.) امسال هم به منوال سابق قرار بر همین بود، اما به خاطر عزای عمومی مراسم یک هفته عقب افتاد. بندگان خدا خبر نداشتن که تو هفته‌ی پیشِ رو غم سبک که نمیشه هیچ، سنگین‌تر هم میشه. دیگه برای بار د
سلام 
میخواستم بدونم حل کردن تست های کنکورهای قبلی چه داخل چه خارج، چقدر میتونه سطح درسی مون رو بالا ببره، من توی ریاضی خیلی عقبم و وضعم خوب نیست، و با توجه به اینکه توی فیزیک هم کمی ضعیفم، دارم فیلم میبینم و جزوه برداری میکنم و مثال حل میکنم، حالا میخوام یه ریسک کنم و یکی از این درس ها رو بدون جزوه برداری (یعنی سریع فیلم ببینم و فقط تست و تست کنکور کار کنم) بخونم.
به نظرتون می ارزه یا نه؟، میتونم تو کنکور نتیجه بگیرم؟ (منظورم از نتیجه درصد 30 ی
بهترین مسیر برای تحقق بخشیدن به رویای شما ، بیدار شدن در طی دو دهه ماضی ، گسترش سریع در مرزهای ادب بشری ، افزایش بی پیشینه در علم چهره گرفته است.در این زندگی خاکی هیچ فلات برای پاورپوینت زبان انگلیسی دهم وجود ندارد ، جایی که می توانید چادر خود را برقرار کرده و به احسان استراحت کنید. شما یا به سمت بالا حرکت می کنید یا به عقب می روید. این بحران زندگی است. رسیدن به بالا شدنی است آسان باشد ولی ابقاء در آن دشوار است. فلذا ، در حالی که ما برای چند روز م
سلام دوستان 
چطوری میتونم مادرم رو متقاعد کنم بهم درس بده، من دارم برای آزمون آزمایشی 31 خرداد سنجش آماده میشم، با انجام چه کارهایی میتونم بهش اثبات کنم که من پتانسیل لازم و دارم برای یادگیری که درس ادبیات و اقتصاد و ریاضی یاد بده و خیلی خوب هم بلده، واقعا متحیر شدم از این همه علمی که داره، واقعا عالی میشه بهم یاد بده که حتی میتونم 100 بزنم این ها رو در کنکور، و واقعا نمره من خیلی بالا میشه.
ولی متاسفانه بلد نیستم با چه روشی میتونم بهش اثبات کن
سلام
دوستان بنده در رابطه با گرفتن دیپلم اطلاعاتی لازم دارم، متاسفانه بنا به دلایلی چند سال پیش در مقطع دبیرستان ترک تحصیل کردم و ننونستم دیپلمم رو بگیرم، اما الان نیاز دارم و نمیدونم الان شرایط مدارس شبانه چجوریه، چون سال آخر نظام قدیمه فکر کنم مدارس شبانه هم خودش سه سال طول میکشه تا پاس کنم واحد هارو.
بعضی جاها شنیدم مدرک میفروشن ولی نمیدونم باید کجا مراجعه کنم، دیپلم هنرستان و کاردانش رو منظورم نیست. حالا فقط یه راه مونده خرید دیپلم که ن
چگونگی استفاده از ابزار
۱. تداعی چهره
وقتی برای نخستین بار فردی را ملاقات می‌کنید، چهره‌اش را با دقت نگاه کنید. سعی کنید یک ویژگی غیرمعمولی مثلا در گوش‌ها، مدل مو، پیشانی، ابروها، چشم‌ها، بینی، دهان، چانه یا رنگ چهره و… پیدا کنید.
ارتباطی بین آن ویژگی با چهره و اسم آن شخص در ذهن خود ایجاد کنید. این ارتباط می‌تواند شخص مورد نظر را با شخص هم‌نام دیگری که می‌شناسید، پیوند بدهد. به همین شکل، ممکن است ریتم یا شکل آن اسم را با چهره‌ی آن شخص یا
چون جود ازل بود مرا انشا کرد
بر من ز نخست درس عشق املا کرد
آنگاه قراضه ریزه ی قلب مرا
مفتاح در خزانه ی معنا کرد 
...
وقتی امروز به هم نگاه میکردیم ...با هم حرف میزدیم ... ها حرف میزدن... من حتی یه وقتایی حس میکردم قلب ها مون هم دارن با هم حرف میزنن ... 
امروز خیلی روز خاصی بود ... 
2 اسفند یک هزار و سیصد و نود و هشت
تا قبل از دیدن شما روزگار غریبی رو میگذروندم... هیچ وقت در باور نداشتم کسی هست که انقدر باهاش بتونم احساس نزدیکی فکری ، قلبی ، روحی داشته باشم..
سلام خدمت دوستان عزیز 
سوال من اینه که در کنکور میشه دروس عمومی رو صد زد؟ اصلا امکان داره یا غیر ممکنه؟ من همیشه آرزو داشتم این کار رو بکنم، لطفا کسی مسخره نکنه واقعا اینم یه جور آرزو هست، بعد اگه امکان این کار وجود داره لطفا تجربیات خودتون رو در این رابطه بگین تا منم یاد بگیرم و استفاده کنم.
به هر حال میدونم هر سال طراحان عزیز سوالات یه کم عجیب غریب در میارن، ولی با این حال تصمیم جدی گرفتم با همه این مسائل مبارزه کنم و به رویای زیبای خودم بر
 عبدالاعلی گوید  از امام صادق ع پرسیدم کسیکه چیز یرا نشناید مسولیتی دارد فرمود نه زیرا مواخذه غافل عقلا قبیح است 3 و فرمود هر چه را خدا از بندگان پوشیده داشته از گردن ایشان  ساقط .پس هرکه. چبزی را نداند با کی نیست  بشرط اینکه در تحصیلش مقصر نباشد 4 حمزه بن طیار گوید امام صادقع بمن فرمود بنویس برایم املا کرد از عفبده ماست که خدانسبت بانچه ببندگان داده و بایشان معرفی کرده احتجاج کند بسوی ایشان پیغمبر فرستاده و بر ایشان کتاب نازل کرده که در ان ام
دانلود غولک از کافه بازار
دانلود
دیدن غولک در اپارات
مشاهده 
کانال تلگرام غولک: ghulak@
غولک چیست؟غولک یک بازی آموزشیه که با روشی جذاب الفبای فارسی رو  آموزش میده نکته مهم اینه که این بازی توسط معلمان برتر کلاس اول ابتدایی منطبق بر کتاب فارسی ساخته شده،ترتیب الفبا و کلمات و اصول آموزشی دقیقاً منطبق بر کتاب درسیه. در این بازی کودک باید به غول‌های خودش غذا (الفبا) بده و اون ها رو بزرگ کنه ،هدف این بازی یادگیری الفبا و خواندن و نوشتن زبان فارسی
سلام خدمت دوستان عزیز
من داوطلب کنکور نظام قدیم هستم، دارم برای کنکور 99 آماده میشم، راهنمایی میخوام در نحوه مطالعه درس ادبیات، چطوری بخونم؟
نحوه خوندن قرابت معنایی، املا لغت، تاریخ ادبیات، آرایه و زبان فارسی، و این که کدوم منابع بهتره، بعد یه سوال دیگه؛
دوستان اگه کسی میدونه بهم بگه برای قبولی تو دانشگاه دولتی از هر 25 تا سوال چند تاش رو بزنم خوبه؟ 
منتظر راهنمایی شما دوستان هستم.
مرتبط با رشته انسانی:
معرفی بهترین منابع برای‌ کنکور ان
سامانه ی شاد درست شده برای آموزش بچه ها تو این وانفسای کرونا! شادی که خیلی شادی هم برامون نیاورده!
سامانه ای که معلم با دانش آموزان و دانش آموزان با معلم می تونن با هم در ارتباط باشند و فیلم و صوت و عکس و متن تبادل کنند .(تا اینجاش مثل پیامرسانهای دیگه است!)
با این تفاوت که تو پیامرسانهای دیگه منِ معلم می تونستم مدیر رو عضو گروه کنم برای نظارت بر کارم ولی تو شاد مدیر منو عضو گروه میکنه! در ضمن تو این سامانه بچه ها و اولیا با هم نمی تونن در ارتباط ب
1.تغییر در رفتار دخترها و حس اینکه دارن بزرگ میشن، چیزی نیست که مثلا فلان روز و فلان ساعت بفهمی و به چشم ببینی.خیلی زیر پوستی و آروم اتفاق می افته.یه روز به خودت میای و میبینی عه این کارو هم خودشون انجام دادن و فلان رفتارشون چقدر عوض شده.مثلا دیروز بعد از بازی با دوچرخه و کامیون تو حیاط خودشون اومدن و داوطلبانه بدون حضور من رفتن دوش گرفتن و بعد خودشون خشک کردن و لباس پوشیدن و موهاشونو شونه کردن(البته شامپو نمیزنن بعضی وقتا و کلی هم بهم میریزن ح
توجه؛ این پست حاوی جزئیات حوصله سر بر هست.حال ندارید، نخونید!
دیدین میگن مامانا شونصد تا دست دارن و بلدن همزمان کلی کار رو به صورت موازی پیش ببرن و ساپورت کنن؟امروز یه چشمه از این ویژگی رو از خودم نشون دادم! بعد از نیم چرتکی که بعدظهر داشتیم با نوای "مامان گشنمه، مامان گشنمه" پاشدم و سیب زمینی گذاشتم سرخ بشه و همزمان لباس های تو حیاط رو جمع کردم و هرکدوم رو گذاشتم سر جاشون و غذای جوجه ها رو دادم و تخم مرغ هاشون رو برداشتم و سیب زمینی ها که حاضر ش
چیز زیادی تا کنکور نمونده و من هنوز با مشکلات مطالعه درگیرم  :|
من از مهر شروع کردم و هر چن روز یه بار عمیقا درس میخونم
اما الان اونطوری که باید باشم نیستم
درصدام در حد 20 30 40 فوقش 50 با 60هستش
الانم هزچی میخونم حس میکنم بی فایدست
به هیچ کدوم از دروس کامله کامل مسلط نیستم
واسه یه درصده خوب باید به اون درس کاملاً مسلط بود
ینی خورده باشی اون درسو، حفظه حفظ باشی
اما من همه رو خوندم اما تو همشو در حد متوسطم( گاهی هم متوسطه رو به پایین)
تو تست زدن سرعتم به
چیز زیادی تا کنکور نمونده و من هنوز با مشکلات مطالعه درگیرم  :|
من از مهر شروع کردم و هر چن روز یه بار عمیقا درس میخونم
اما الان اونطوری که باید باشم نیستم
درصدام در حد 20 30 40 فوقش 50 با 60هستش
الانم هزچی میخونم حس میکنم بی فایدست
به هیچ کدوم از دروس کامله کامل مسلط نیستم
واسه یه درصده خوب باید به اون درس کاملاً مسلط بود
ینی خورده باشی اون درسو، حفظه حفظ باشی
اما من همه رو خوندم اما تو همشو در حد متوسطم( گاهی هم متوسطه رو به پایین)
تو تست زدن سرعتم به
سلام 
در زمینه کنکور تجربی راهنمایی میخوام؛ 
1- برای شیمی قصد دارم کل شیمی 2+ ترمودینامیک و چند فصل دیگه بخونم که بشه 60 درصدی،  اما نمیدونم چه فصولی از شیمی سوم یا پیش رو حذف کنم ؟، مثلا اسید و باز و محلول و الکترو شیمی ؟
2- نوسان فیزیک رو حذف کردم ،سوالات موج مکانیکی با نوسان ترکیبیه؟
3- ادبیات (املا و تاریخ ادبیات و واژه ) چه جوری شروع کنم؟
4- زبان رو چه جوری شروع کنم ؟
ممنون
مرتبط:
توصیه به یه پشت کنکوری رشته تجربی
عدم موفقیت چندین باره در کنکور

دانش آموزی که نقطه و دندانه را کم یا زیاد می گذارد ، بعد از نوشتن کلمه ای برای تحسین (آفرین و توانسته اید بیشتر کلمات را درست بنویسید و ... ) دست روی اشکال می گذاریم و می نویسیم : «در گذاشتن نقطه یا دندانه دقت کن» و اگر به تعداد نقطه ها و دندانه های حرف مورد نظر هم اشاره کنیم خیلی بهتر است.
      دانش آموزی که نوع اشکال آن حافظه ی شنیداری است مثلا کلمه ی «مسواک» را «مسباک» می نویسد یا برخی کلمات را جا می اندازد یا آخر کلمه را درست نمی نویسد ، مثلا ک
کمیته‌ مشاوره‌ ملی‌ کودکان‌ معلول‌ تعریف‌ زیر را ارائه‌ نموده‌ است‌:
((کودکان‌ مبتلا به‌ اختلال‌ یادگیری‌ در یک‌ یا چند فرایند اساسی‌ روان‌ شناختی‌ از قبیل‌ فهم‌ مطالب‌ زبان‌گفتاری‌ یا نوشتاری‌ مشکل‌ دارند، این‌ اشکالات‌ به‌ صورت‌ اختلالاتی‌ در گوش‌ دادن‌، فکر کردن‌، صحبت‌ کردن‌،خواندن‌، نوشتن‌، هجی‌ کردن‌ یا حساب‌ کردن‌ ظاهر می‌شود. این‌ تعریف‌ شامل‌ مشکلات‌ ادراکی‌، آسیب‌ مغزی‌،اختلال‌ جزئی‌ مغز، اختلال
اهمیت استخدام یک مترجم در دارالترجمه
اگر در یک دارالترجمه مشغول به کار هستید و میخواهید یک مترجم حرفه ای استخدام کنید فرض میگیریم که شرکتی هستید که خدمات ارزنده ای از ترجمه زبان را به زبان های مختلف انجام میدهیم لذا احتمالا چنین وب سایتی در پست محصولات و خدمات ترجمه خود نیاز به یک تجارت حرفه ای دارد .
گام به گام در جهت استخدام مترجم
اگر مدیر یک مجموعه رو به رشدی چون خدمات ترجمه lsp  میباشید همیشه ممکن است این سوال ذهن شما را درگیر کرده باشد ک
ای کاش من هر جا می‌رفتم بی‌سوادی‌ام زودتر از من نرفته بود تا برای من جا بگیرد. ای کاش من هم مثل علم ای کاش نمی‌گفتم. در انشای علم بهتر است یا ثروت؟ هر چه انشا کردیم علم بهتر بود اما هر چه املا کردیم ثروت گردن کلفت و علم عَمَله‌ای بیش نبود. علم این عزیز دردانه‌ی آرامش بخش که برایش فرقی ندارد شما مریم میرزا‌خانی باشی یا مریم مقدس همیشه راستش را به کسانی گفته است که طاقت دروغ شنیدن و دروغ گفتن نداشته‌اند. علم به شما وعده‌ی بهشت نمی‌دهد، او حت
1 - پدر خوب، به همسرش احترام می گذارد.
بخش بزرگی از یک پدر خوب بودن، همسر خوب بودن است! هنگامی که یک مرد، انرژی مثبتی به همسر خود منتقل کند،‌ همسرش نیز این انرژی را به فرزندان منتقل خواهد کرد .
2 - پدر خوب، آچار دست دخترش می دهد.
آنها دخترشان را با کلیشه های تاریخ گذشته، پرورش نمی دهند. قرار نیست بعد از یادگرفتن چنین مهارت هایی، چیزی از زنانگی فرزند شما کم شود بلکه به او یاد میدهید که چطور در موقعیت های مختلف خودش را از تنگنا نجات دهد .
3 - هر وقت به
۱.  دارم برای مهدی (۷ ساله) املا می گویم. با خودش پاک کن نیاورده است و یک کلمه را اشتباه می نویسد. با ناراحتی می گوید: "خاله پاکنتو میدی؟" میگویم: "نمی دونم کجا گذاشتمش. خودت برو تو اتاقم پیداش کن بیار." با لحن جدی و طلبکار می گوید: "خاله مگه من نوکرتم برم پاکنت رو برات پیدا کنم؟!"
۲. مامان دوست سارا (۷ ساله)، دوست سارا را به خاطر کار بدی که انجام می داده دعوا کرده است. سارا خیلی جدی و با اعتماد به نفس گفته: «به نظر من بهتره ببریدش پیش خانوم دکتر امیریان
۱.  دارم برای مهدی (۷ ساله) املا می گویم. با خودش پاک کن نیاورده است و یک کلمه را اشتباه می نویسد. با ناراحتی می گوید: "خاله پاکنتو میدی؟" میگویم: "نمی دونم کجا گذاشتمش. خودت برو تو اتاقم پیداش کن بیار." با لحن جدی و طلبکار می گوید: "خاله مگه من نوکرتم برم پاکنت رو برات پیدا کنم؟!"

۲. مامان دوست سارا (۷ ساله)، دوست سارا را به خاطر کار بدی که انجام می داده دعوا کرده است. سارا خیلی جدی و با اعتماد به نفس گفته: «به نظر من بهتره ببریدش پیش خانوم دکتر امیریان
دانستن زبان انگلیسی در دنیای امروزه ضروری است و اگر به آن مسلط باشید می‌توانید بسیار راحت‌تر از قبل مشکلات خود را حل و یا در حرفه خود پیشرفت کنید. در این میان سرویس‌هایی مثل سرویس مترجم گوگل نیز به کاربران برای درک و استفاده بیشتر زبان انگلیسی بسیار کمک کرده‌اند که این بار قصد داریم، علاوه بر آن ابزارهایی را معرفی کنیم که ایرادات املایی، نگارشی و نحوه صحیح استفاده از لغات در متن‌های انگلیسی را نشان می‌دهند تا مکاتبات خود را راحت و حرفه
تعداد صفحات : 176 صفحه
آنچه معلمان برای تربیت دانش آموزان باید بدانند...
یکی از حقوق شهروندی که مردم حق مطالبه از دولت دارند، آموزش است. آموزش، صرفاً فرآیندی نیمکتی نیست که دولت‌ها، از طریق معلم و تخته سیاه به دانش آموزان ارائه می‌کنند. آموزش فرآیندی مستدام است که دولت‌ها موظفند به طور توقف‌ناپذیر برای همه اقشار، طبقات و گروه‌های سنی و جنسی فراهم آوردند. آمار دانش آموزان و دانشجویان به تنهایی گواه بر عملکرد آموزشی دولت‌ها نیست. بلکه رفتا
                      اللهم احفظ صاحب هذالدعا من شر جمیع المحنة و الداءد

بسم الله الرحمن الرحیم

7= دعا دیدن امام زمان(ع) : یا اسمع السامعین یا ابصر الناظرین یا اسرع الحاسبین یا احکم
 الحاکمین یا خالق المخلوقین یا رازق المرزوقین یا ناصر المنصورین یا ارحم الراحمین یا دلیل المتحیرین
یا غیاث السمتغیثین یا مالک یوم الدین ایاک نعبد و ایاک نستعین یا صریخ المکروبین یا مجیب دعوة 
المضطرین انت الله رب العالیمن انت الله لا اله الا انت الملک الحق
فکر کن خسته و کوفته بعد یک هفته از راه برسی هنوز عرقت خشک نشده ، کلی آدم زنگ بزنن از تویی که نمیدونی رتبه ها اومده خبر بگیرن‌‌‌...
و من میگم نمیدونم بزارین نگاه کنم...
نمیدونم چی میشه ولی فعلا یه بحث افتضاحی بین مامان و بابا شکل گرفته 
همین...
و من دوباره یه لحظه حس میکنم یه فشار زیادی به پیشونیم وارد شده و از دماغم خون میاد...
و من نه تنها شروع نمیکنم دوباره 
متوقف میشم و ادامه نمیدم...
دوباره به خودم امید نمیدم و تلاش نمیکنم...
دیگه هیچی هیچ ارزشی
دانش آموزان عزیزم ، نگارش درس ستاره روشن را با دقت و خوش خط در کتاب خود انجام بدهید.
در پایان تصویر صفحات کتاب را در شاد ارسال کنید . 
توضیحات تمرینات:
املا و دانش زبانی 
1- با دقت در متن کتاب ، آن دو بندی را که کلمات داده شده در آن ها وجود دارد را خوش خط و خوانا رونویسی کنید . ترجیحا کلمات مشخص شده را با رنگ دیگر بنویسید . 
2-واژه های چهار حرفی را از درس پیدا کنید و در جای خود در جدول بنویسید . دقت کنید که بعضی از حروف را خود کتاب نوشته است .
3- در هر جم
امروز روز استقلال آمریکا و تعطیل بود. در واقع بعد از دو هفته، امروز تنها روزی بود که من از صبح خونه بودم و وقت کامل مال خودم بود. بیش از دو هفته است که با بچه ها کلاس فارسی دارم و در همین بین، یه زوج آمریکایی-ایرانی هم پیدا شدن که می خواستن فارسی یاد بگیرن. باهاشون تا حالا فقط یه جلسه اونم توی کتابخونه داشتم. کار کردن با بزرگترها راحت تره مخصوصا که خانومه اصلا فارسی بلد نیست و باید از پایه باهاش کار کنم. یه کتاب تمرین مشخص کردم و از روی اون درس می
آزمون رایتینگ تافل یکی از بحث برانگیزترین مباحث زبان انگلیسی است.
بخش رایتینگ آزمون تافل دارای الویت بندی است . در نرم افزارهای
آموزشیِ انواع رایتینگ، معمولا صحبتهایی درباره ی اولویت های بالاتر (HOC)  HigherOrder Concerns و و اولویت های
پایین تر(LOC) Lower Order Concerns می خونید.
در بخش رایتینگ تافل دسته بندیهایی وجود دارد که اولویت بالاتری دارند(HOC).  این الویت شامل پاراگراف
و سازماندهی متن رایتینگ،  مقدمه ( introduction)  و نتیجه
گیری ( conclusion) میشود. اگر
راهنمای ر
درست‌نوسی همان زنگ املا و انشا در مدرسه است. وبعد‌ها هم که بزرگ‌تر شدیم، نامش شد دستور زبان.
مثل اکثر چیز‌هایی که در مدرسه به زور به خورد ما می‌دهند، این مورد هم یا یادنگرفتیم، و یا هم فراموش کرده‌ایم. نادرا مثال نقض پیش می‌آید. شما که آن مثال نقض نیستید؟؟
و البته این قواعد و دستور زبان‌ها هم در تطور تاریخی، تغییرات داشتند، مثلا در دوره‌ای می‌گفتند خوشحال را سر هم بنویس، و در دوره‌ای دیگر می‌گفتند که باید جدا نوشته شود. من خودم گرفتار
درست‌نوسی همان زنگ املا و انشا در مدرسه است. وبعد‌ها هم که بزرگ‌تر شدیم، نامش شد دستور زبان.
مثل اکثر چیز‌هایی که در مدرسه به زور به خورد ما می‌دهند، این مورد هم یا یادنگرفتیم، و یا هم فراموش کرده‌ایم. نادرا مثال نقض پیش می‌آید. شما که آن مثال نقض نیستید؟؟
و البته این قواعد و دستور زبان‌ها هم در تطور تاریخی، تغییرات داشتند، مثلا در دوره‌ای می‌گفتند خوشحال را سر هم بنویس، و در دوره‌ای دیگر می‌گفتند که باید جدا نوشته شود. من خودم گرفتار
بهترین کتاب ادبیات و عربی کنکور 99
پیش از این مطلب برای شما گفتیم که انتخاب بهترین کتاب کمک درسی برای کنکور تاثیر بسیار بالایی در افزایش رتبه و بهبود تراز امتحانی شما خواهد بود .ما در ادامه این مطلب خواهیم گفت که دو درس بسیار از زیر شاخه درس های عمومی برای تمامی رشته ها یعنی ادبیات و عربی کنکور 99 چه تاثیری خواهند داشت و چه کتابی برای قبولی در کنکور 99 برای شما مفید خواهد بود.
ادبیات جامع میکرو طبقه بندی گاج
ادبیات موضوعی کامل میکرو طلایی گاج ب
دانش آموزانی که تکالیفشان را زود انجام می دهند ،
برای تشویق و امتیاز دهی ،
عکسشان
در این قسمت قرار داده می شود.

آفرین به این بچه های با ادب و زرنگ

بچه ها دقت کنید
هر عکسی که گذاشته می شود 10 امتیار دارد!!!
امتیازهایتان را جمع کنید و
جایزه بگیرید !!!!

جایزه ی املا های ابتکاری یادم نرفته

حضرت امام سجاد علیه السلام ملقب به زین العابدین فرزند امام حسین علیه السلام و چهارمین امام شیعیان هستند که در دوران پر از اختناق اُموی می زیسته اند. ایشان همواره از جانب ماموران تحت نظر بودند و رفت آمد آن حضرت شدیداً کنترل می شده است. به همین دلیل مردم نمی توانستند از محضر ایشان استفاده کافی نمایند.آن حضرت برای مقابله با این خفقان و کنترل شدید حکومت از سلاح دعا و مناجات استفاده نموده و مجموعه ی صحیفه سجادیه از طرف ایشان املا گردید و فرزندان
زنگ
درس

اول
اجتماعی
تدریس درس 12
فعالیت کتاب ها چک می شود.
پرسش دو درس تاریخ به دلخواه

دوم
ورزش
امتحان دو گرفته نشد.

سوم
وبلاگ نویسی
(html)
امتحان میان ترم از برخی افراد گرفته شد.
از افراد باقی مانده هفته بعد گرفته می شود.

چهارم
ادبیات
پاسخ های امتحان ترم گفته شد.
درس 3 و 4 نگارش(تا صفحه 50) تدریس شد.

تکلیف ها تا درس 8 کامل نوشته شود.
کتاب نگارش آورده شود.
شنبه املا از درس های 6 و 7 و 8 گرفته می ش
ادبیات:

قرابت معنایی نشر الگو

آرایه های ادبی نشر دریافت هامون سبطی

املا و لغت نشر دریافت هامون سبطی

زبان فارسی نشر الگو

منبع تست:میکروطلایی گاج یا جامع خیلی سبز

منبع تست بیش تر و قوی تر:آی کیو گاج-1000 تست نشر دریافت

عربی:

میکروطلایی گاج

دین و زندگی

میکروطلایی گاج

ادامه مطلب
ان وقت ها که دبستانی بودم ، مدرسه یک کمد پر از جایزه میگذاشت دم دفتر و بعد به معلم هایمان چیزی شبیه دسته چک (غیر واقعی ) می داد . معلم ها در طی سال به هر کس که میخواستند به دلایل مختلف چک می دادند . برای نمره ی بیست، برای پیشرفت در نمره ، برای شاگردل اولی ، برای نماز جماعت ، .... اشتباه نکنید ! گرفتن چک ها اسان نبود . دقیق یادم هست به خاطر یک تشدید نگذاشتن در برگه ی املایم یک چک از دستم پرید .
تازه بماند که چندبار دفتر املایم را یادم رفت تا با خودم ببرم
توصیه نامه یا ریکامندیشن لتر به چیست؟
توصیه نامه نوشته ای است که توسط کارفرما، استاد دانشگاه، مشتری، معلم یا شخص دیگری که می تواند یک فرد عادی و یا دانشگاهی باشد، نوشته شود. هدف از نگارش توصیه نامه بیان مهارت ها، دستاوردها و توانایی شخصی فرد است. از این توصیه نامه ها به عنوان راهنمایی برای نشان دادن اعتماد به شخص مورد نظر بدون استفاده می شود. اغلب توصیه نامه ها در خطاب به مدیر اجرایی شرکت ها یا ماموران پذیرش تحصیلی دانشگاه ها (به خصوص در مورد
دوشنبه

زنگ

درس

فعالیت
های انجام شده (تدریس)

فعالیت
های خواسته شده (تکلیف)

اول

زبان

تدریس شد

برای دریافت کتاب دکتر سِئوس 17.000 تومان به رامان عبدالملکی تحویل دهید
هفته ی آینده امتحان کتبی و لسنینگ برگزار می شود

دوم

ادبیات

تدریس شد 
املا تمرین شد 
ادامه رونویسی (چرا زبان فارسی را دوست دارم ؟)

سوم

قرآن

قرائت تمرین شد

صفحات 84 تا 87 تکمیل شود

چهارم

معارف

تدریس درس 13

...
رنامه امتحانات نوبت دوم پایه هشتم دبیرستان شاهد پسران خرداد 98

امتحان

روز

تاریخ